Poznawanie Boga i Jego przymiotów jest fascynującym zajęciem. Jak pisze Paweł w Liście do Rzymian: Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty – wiekuista Jego potęga oraz bóstwo – stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła (Rz 1,20). Można zauważyć, że Świat jest konstrukcją opartą na pewnych określonych logicznych i spójnych zasadach. Bóg swoją mocą tchnął energię w Świat, która w części zaczęła przekształcać się i nabierać cech materialnych. Na skutek fuzji (łączenia), najmniejsze cząstki materii łączyły się i powstawały nowe pierwiastki i atomy. Ilość pierwiastków jest jednak ograniczona. Jest ich wszystkich 81, tzw. trwałych, które mają przynajmniej jeden trwały, niepromieniotwórczy izotop plus pierwiastki promieniotwórcze: technet (43), promet (61), tor (90) i uran (92). Znaczy, że Stwórca wyznaczył granicę zmienności pierwiastków. Więcej nie ma zastosowania. Każdy pierwiastek posiada własne właściwości. Ich inność jest konieczna do dalszych procesów i zjawisk przyrodniczych. Przykładowo, różnica we właściwościach pierwiastków jest wykorzystana w półprzewodnikach.
Poza właściwościami materialnymi, Bóg wprowadził zasady relacji, w tym np. siły przyciągania grawitacyjnego, siły elektryczne, magnetyczne i inne. Podobnie jak w przypadku skończonej ilości pierwiastków, tak ilość praw przyrodniczych jest skończona. Owszem, niektóre zjawiska, zależności nie są jeszcze odkryte, ale można postawić tezę, że nie powstają nowe. Świat posiada wszystko, co jest potrzebne do realizacji koncepcji Boga. Ponieważ Świat, w swojej koncepcji jest dynamiczny ciągle się przekształca.
Zmienność właściwości pierwiastków pozwala na przeróżne ich kombinacje i tworzenie nowych zjawisk. Przykładowo, każdy gaz szlachetny w lampie świeci innym kolorem. Wśród niezwykłych związków jest woda. Bez tego zamysłu trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie Świata. Na temat wody można pisać tomy, ale każdy inny związek ma swoje konkretne znaczenie. Człowiek tak przywykł do nich, że nie wyobraża sobie, że ich nie ma.
Bóg ograniczył ilość pierwiastków, ale człowiek według poznanego schematu (fuzji) zdolny jest do wytwarzania jeszcze pierwiastków super ciężkich. Kto wie, czy i one nie znajdą kiedyś jakiegoś zastosowania, choć ich trwałość jest chwilowa. Ograniczoność świadczy o zamyśle i koncepcji. Gdyby nie byłoby w tym idei, świat ewoluowałby w kierunku chaosu.
Obserwując świat, poznajemy mechanizmy twórcze jakie zostały wprowadzone przez Stwórcę, wielkiego Konstruktora. Tym samym poznajemy Stwórcę. Bóg przez swoje dzieła objawia się człowiekowi. Dziw, że są tacy, którzy kwestionują Jego istnienie.