Zamiarem nie jest burzyć, a zgłębiać wiarę

         Wierni, szczególnie starsi boją się wszelkich nowinek. Szum medialny różnego rodzaju miesza w głowach i wzbudza niepokój. Ludzie starsi nie mają już sił przyjmować nowych idei światopoglądowych. Pragną, w dobrej wierze, dokonać żywota według przyjętych zasad, którymi kierowali się w swoim życiu. Niektórzy mówią wprost, że słuchają tylko Radia Maryja. To im wystarczy. Na moim wykładzie na Uniwersytecie III wieku zniesmaczona słuchaczka moich nowinek teologicznych pod nosem mruczała, że nie trzeba nic zmieniać. Moje wykłady niektórych gorszą i denerwują. Zwracam się do tych osób z prośbą. Nie czytajcie moich postów. Moim zamiarem nie jest burzyć, a zgłębiać wiarę. Zwracam się do tych, którzy mogą i mnie czegoś nauczyć. O ile będę mógł będą spełniać moje pragnienie prawdy.

          Jeżeli przyjąć, ze homo sapiens liczy ok. 1 miliona lat (i więcej), to jest to ogromny czas, aby wiele się wydarzyło. Może istniały okresy rozwoju, które z przyczyn katastroficznych znikły i nie pozostawiły śladów poza piramidami, sfinksem, kopców i innych budowli rozsianych po całym świecie. Teoria, że kontynent amerykański był przez tysiące lat dziewiczy  zdaje się nie jest prawdziwa. Okres paleolitu późnego (od ok. 14 tys. – do 8 tys. lat p.n.e.) jest taką granicą, która oddziela epoki (prehistorii). W tym okresie na Kontynent amerykański upadła asteroida tak wielka, że zniszczyła dotychczasowy dorobek starszych pokoleń, świat zwierząt: dinozaury, nosorożce włochate, mamuty, tygrys kaspijski. Lodowce rozpuściły się, wody zalały wielkie połacie ziemi (biblijny potop). Wiele artefaktów znalazło się pod wodą. Od tego czasu wykształciły się nowe kultury. Wiele z nich musiały zaczynać od początku. Nowa epoka charakteryzuje się wynalezieniem pisma.

          Dzisiaj sami przyczyniamy się do zatapiania starożytnych miast. Starożytne tureckie miasto Hasankeyf wkrótce zniknie pod wodą. W regionie Batman w Turcji powstaje tama, która ma generować około 1200 megawatów energii elektrycznej. 10 czerwca 2019 roku obszar ten ma zostać wypełniony wodą. W 1978 roku Najwyższa Rada Zabytków Turcji uznała to Hasankeyf za “stanowisko archeologiczne pierwszego stopnia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *