Powietrze i atmosfera

          Woda jest przykładem niezwykłej koncepcji Stwórcy. W jej właściwościach widać Boży zamysł i pomysłowość. To konstrukcja zmyślnie powiązana z różnymi zdarzeniami i fenomenami przyrody. Woda jest wręcz dowodem na  istnienie Boga. W niej zawarta jest mądrość koncepcji i niezwykła użyteczność. Prawa przyrody zmierzają do wyrównywania wszelakich napięć. Woda ma działania aktywizujące.

          Podobnie jak woda, powietrze posiada widoczne znaki inteligentnej koncepcji. Gdyby przestrzeń wypełniona byłaby tylko tlenem, wszystko uległo by po pewnym czasie utlenieniu (spaleniu). Azot w powietrzu jest neutralizatorem agresywnego działania tlenu, akurat na potrzeby życia. Powietrze jest  mieszaniną gazów i aerozoli składających się na atmosferę ziemską. Pojęcie to jest stosowane przede wszystkim w odniesieniu do tej części powłoki gazowej, której chemiczny skład jest wyrównany wskutek cyrkulacji gazów w troposferze (homosfera, warstwa o grubości do 100 km).

          Powietrze pozwala na oddychanie (płucami wdychamy powietrze około 26 tysięcy razy na dobę? Ponieważ za każdym razem wdychamy około pół litra po­wietrza, potrzebujemy go codziennie 12 tysięcy litrów, z czego pobierane jest  ok. 360 litrów tlenu). Jest ono bezbarwne, bez smaku, transparentne, słabo rozpuszczalne w wodzie. Skroplone jest bladoniebieskie. Gęstość powietrza zależy od ciśnienia, temperatury oraz składu: dla suchego powietrza, przy ciśnieniu atmosferycznym, na poziomie morza, w temperaturze 20 °C wynosi 1,2 kg/m³. Temperatura topnienia zestalonego powietrza wynosi około −213 °C, a temperatura wrzenia około −191 °C.  Jest ono przesyczone magnetyzmem. Prawdopodobnie powietrzem nie nasyconym magnetyzmem nie można by było oddychać (wg tajemnic Tybetu).

         Atmosfera (skład powietrza) ewoluowała, aż osiągnęła stan według założonej koncepcji Stwórcy. Współcześnie zawartość głównych składników powietrza zmienia się w niewielkim stopniu:

Azot        78.084     %

Tlen        20.946      %

Argon       0.934      %

C02           0.0360    %

Neon         0. 00181 %

Inne: hel, metan, krypton, wodór, ksenon, para wodna, ozon, zanieczyszczenia.

       Atmosfera jest zbiornikiem wyparowanej wody. Oddaje ją, aby zasilić rzeki i oceany.

          Sprężone powietrze wykorzystywane jest również jako nośnik energii (pneumatyka). Niezwykłe prawo Pascala (ciśnienie rozchodzi się we wszystkich kierunkach takie samo) pozwala na podnoszenie wielkich ciężarów przy użyciu niewielkich sił (np. podnośnik samochodowy). Stwórca, przez kontrolowaną ewolucję, wskazał przykładem ptaków, możliwość latania i transportu powietrznego. Powietrze w atmosferze ma w sobie ukrytą moc (wiatry), którą można odzyskiwać np. przez wiatraki. Podobnie powietrze może poruszać żaglowce, balony, sterowce.   Powietrze unosi zapachy. Wiatry oczyszczają atmosferę z zanieczyszczeń lokalnych, przepędzają chmury. 

          Warstwa ozonowa oraz pole magnetyczne, które otaczają naszą planetę chronią ją przed bombardowaniem kosmicznym. Efekt cieplarniany chroni Ziemię przed oziębieniem. Niebieskie niebo jest wynikiem „cudownego” rozpraszania światła białego na drobinach (kropelki wody i inne drobiny o rozmiarach dużych w porównaniu z długością fali świetlnej) zawieszonych w powietrzu (zjawiska Tyndalla). W 1859 roku John Tyndall (1820–1893) odkrył, że gdy białe światło przechodzi przez ośrodek, w którym zawieszone są niewielkie cząsteczki, to ośrodek ten oglądany z boku wydaje się bardziej niebieski – w bok rozpraszane jest światło o mniejszych długościach fal. Ten sam ośrodek oglądany z kierunku „naprzeciwko” wiązki światła wydaje się bardziej czerwony. Podobnie niebo oglądane z dala od słońca jest niebieskie, ale kiedy patrzymy na nie przy zachodzie lub wschodzie słońca – jest żółte lub czerwone.

          Niezwykłe własności powietrza wskazują na istnienie wielkiego konstruktora, który doprowadził do stanu, w którym może egzystować człowiek. Naruszenie jednego lub drugiego czynnika może doprowadzić do unicestwienia życia. Niebezpieczne są związki wydobywane z rur wydechowych pojazdów, kurz, a także cząstki klocków hamulcowych czy ścieranych opon. Skutkiem są kwaśne deszcze.

          Powietrze (atmosfera) jest planowanym projektem Stwórcy. Widać w niej zamysł, celowość i użyteczność. Tylko Stwórca może autoryzować ten pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *